0

Przewodnik po lampach do salonu

Urządzasz wymarzony salon w duchu minimalizmu? Stawiasz na proste, funkcjonalne a zarazem oryginalne rozwiązania? Na twoich ścianach, podłogach i meblach królują jasne, stonowane i uniwersalne kolory? Zastanawiasz się jak ocieplić swoje wnętrze? Jakie dodatki sprawią, że będzie jednocześnie przytulne i nowoczesne? Z pewnością warto postawić na efektowne, designerskie lampy, dzięki którym twój salon będzie nie tylko doskonale oświetlony, ale również nabierze niepowtarzalnego charakteru, a ty i twoi najbliżsi będziecie mogli cieszyć się ze spędzanego w nim czasu.

Najnowsze trendy w oświetleniu salonu

Każdy kolejny sezon przynosi nowe, zupełnie nietuzinkowe pomysły, projekty i wzory. Zmieniające się z roku na rok trendy w oświetleniu salonu wciąż nas zaskakują. Zapewne zastanawiasz się, które lampy będą designerskim strzałem w dziesiątkę, a przy tym po kilku latach nie wyjdą z mody. Bez wątpienia warto zainwestować w klasykę w nowoczesnym wydaniu. Bezpiecznymi materiałami zawsze będą stal, szkło oraz drewno. W kwestii kolorów lamp masz wybór między popularną obecnie bielą i różnymi odcieniami szarości, a nieco żywszymi i bardziej intensywnymi barwami (np. fiolet, zieleń, pomarańcz), które dodatkowo urozmaicą wystrój twojego wnętrza. Zdecydowanie jednymi z ciekawszych modeli są lampy o prostych, wręcz kanciastych kształtach, momentami przypominające raczej ozdobne figury geometryczne, aniżeli oświetlenie. Takie lampy doskonale leżą na szafkach nocnych typu Belluno Elegante.

Wybór lamp

Dziś, w czasach, gdy cenimy umiar i prostą elegancję a krytykujemy pozbawiony gustu i ładu przepych, staramy się by nasze wnętrza nie były zastawione zbyt dużą ilością niepotrzebnych rzeczy i ozdób. Z tego względu elementy wyposażenia takie jak obrazy, dywany, poduchy, czy właśnie lampy stają się swoistą dekoracją salonów. Często tworzą wręcz konstelacje świetlnych rzeźb. Zatem prócz standardowych lamp wiszących warto byś ozdobił swój salon także lampami stojącymi (umieszczonymi bezpośrednio na podłodze lub na szafkach i stolikach), a także wracającymi do mody lampami ściennymi.