0

Płytki Calacatta – wykończenie tarasu we włoskim stylu

Jeśli inspirują Cię widoki rzymskich ogrodów i planujesz przenieść ten klimat urządzając swoje podwórko, a dodatkowo dysponujesz tarasem, powinieneś zdecydować się na płytki imitujące kamień we włoskim stylu. Płytki Calacatta – http://dagmaplytki.pl/plytki-nawiazujace-do-kamienia – są kwintesencją połączenia tradycji z nowoczesnością i świetnie nadają się zarówno do wnętrza domu jak i na zewnątrz. Idealnie imitują kamień w starożytnym stylu. Z nimi stworzysz stylowy ogród niemal jak z czasów cesarza Hadriana.

Płytki Calacatta – żaden mróz im nie straszny

Płytki imitujące kamień mają tą zaletę, że są niezwykle wytrzymałe na skrajnie niskie, jak i skrajnie wysokie temperatury. Przy srogiej zimie nie pękają, ich struktura pozostaje niezmienna, gdyż są mrozoodporne. Z kolei latem przy dużych upałach, nie musimy się obawiać, że jeśli przejdziemy po nich bosą stopą, to oparzymy skórę od nagrzanej powierzchni, gdyż płytki Calacatta mocno się nie nagrzewają.

Płytki Calacatta – odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne

Jeśli szukasz trwałych płytek na taras, które nie zniszczą się, jeśli spadnie na nie doniczka z kwiatami, podwieszana pod daszkiem tarasu, to z pewnością Twój wybór powinien paść na płytki imitujące kamień. Ich wytrzymałość jest największa z pośród dostępnych rodzajów wykończenia tarasu. Takie płytki doskonale komponują z otaczającą Cię zielenią, gdyż ich odcienie przypominają kolory ziemi. Mamy tu różne odcienie chłodniejsze i cieplejsze brązów, a także szarości łączone z brązem. Możemy także łączyć kolory ze sobą, tworząc różne ciekawe wzory.

Idealne do zorganizowania barbecue na tarasie

Organizując przyjęcie na tarasie nie musisz się martwić o stan swoich płytek. Są one niezwykle odporne na ścieranie, a także wytrzymują duże obciążenie i natężenie ruchu. Spokojnie możesz zaprosić grupę swoich znajomych i cieszyć się wspólnie spędzonym czasie na łonie natury. Nawet jeśli ktoś coś upuści, czy poplami z tłuszczu płytki, bez problemu i szybko pozbędziesz się zabrudzeń. Płytek nie musisz czyścić żadnymi specjalistycznymi środkami, gdyż zwykłym płynem z wodą pozbędziesz się wszystkich zabrudzeń, których płytki imitujące kamień nie absorbują. Ich kolejną zaletą jest to, że szybko schną i nie pochłaniają nadmiaru wody. Trudno także je porysować. Wszelkie uszkodzenia, nawet jeśli się zdarzą są praktycznie niewidoczne. Dodatkowo nie musisz się martwić o to, że poślizgniesz się na płytkach, gdyż wyposażone zostały w specjalną powłokę antypoślizgową, która zapewnia bezpieczeństwo użytkowania.

Aranżacja tarasu w stylu skandynawskim lub włoskim

Przy użyciu płytek imitujących kamień na tarasie masz szerokie możliwości aranżacyjne. Możesz stworzyć klasyczny włoski taras, na którym postawisz meble rattanowe, a także doniczki z ulubionymi włoskimi przyprawami. Na tarasie we włoskim stylu nie może zabraknąć także oleandrów. Możesz także zaaranżować go w stylu skandynawskim i wykorzystać proste meble drewniane lub technorattanowe. Uniwersalność płytek pozwala na wykorzystanie ich do każdej aranżacji. Nieważne, jakie meble ogrodowe wybierzemy, do płytek imitujących kamień, nadadzą się zarówno te bardzo ciężkie np. z żeliwnymi elementami, jak i bardzo lekkie- aluminiowe.

Płytki Calacatta – także na schody tarasowe i wejściowe

Ponieważ płytek zawsze kupujesz więcej, dlatego, że trzeba je docinać, jeśli zostało Ci ich sporo, możesz wykorzystać je także na schody tarasowe, co stworzy spójną całość z powierzchnią tarasu. Płytki nie nasiąkają wodą, dlatego wytrzymają nawet deszczowe dni, o dużej intensywności opadów. Nie będą przy tym się podnosić, a ich struktura pozostanie niezmienna. Płytki imitujące kamień z powodzeniem możesz wykorzystać także na schody wejściowe do domu. W ten sposób obejście będzie urządzone w jednym stylu. W takim przypadku odcień płytek najlepiej dopasować do koloru elewacji. Naturalne cieniowanie utworzone przez wypalanie w wysokiej temperaturze doda niepowtarzalnego charakteru.

Jeśli chcesz, aby twój taras służył Ci na lata i nie wymagał szczególnego zachodu, płytki imitujące kamień będą najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem. Za takie wykończenie zapłacisz mniej niż za tradycyjny kamień, a efekt będzie łudząco podobny. Trudno odszukać rozwiązanie o równie dobrych parametrach zarówno nasiąkliwości, mrozoodporności, jak i wytrzymałości. Nie trzeba się też martwić o to, że wyjdą z mody i będzie trzeba je wymienić albo pogodzić się z posiadaniem tarasu w stylu retro, gdyż kamień naturalny jest niezmiennie elementem architektonicznym, od zarania dziejów i nie zapowiada się, aby uległo to zmianie. Podobnie imitacja, która dzięki wypalaniu w bardzo wysokiej temperaturze ma bardzo podobne właściwości i niemal identyczny wygląd także przetrwa próbę czasu. Dzięki zastosowaniu płytek Calacatta będziemy mieć taras którego nie powstydziłby się nawet starożytny, rzymski cesarz. Pałacowe wykończenie tarasu stanie się wizytówką domu, a przybywający goście będą, podobnie jak to było w rzymskich ogrodach, chętnie tam przebywać.