0

Nietypowe kolory ścian

Każde mieszkanie zyskuje na wyglądzie kiedy kolory ścian w znaczący sposób się wyróżniają. Dzięki nowoczesnym technologiom jesteśmy w stanie pozwolić sobie na żywe barwy, które nie bledną. Natomiast nasza coraz większa odwaga w aranżowaniu mieszkań powoduje, że już nie boimy się intensywnych kolorów w sypialni czy salonie. Koncentrując się na barwach intensywnych, jakie możemy zastosować w każdym pomieszczeniu powinno zapoznać się z ich działaniem.

Kolory ścian utrzymane w odcieniu pomarańczy są wątpliwości żywe. Sprzyjają radosnym myślom, przywracają chęć do działania, a także w cudowny sposób zwiększają naszą motywację. Określenia koloru pomarańczy to zazwyczaj radość, swoboda, ale i nowoczesność. Niestety jak każdy kolor, nawet o niezwykle pozytywnym wydźwięku musi być racjonalnie dozowany, przede wszystkim dla ludzi zagubionych i samotnych, gdyż osoby te w tym pomieszczeniu mogą popaść wręcz w depresję. Jednak dzięki pomarańczowym ścianom i stylowym akcesoriom jesteśmy w stanie urządzić nowoczesne wnętrze z charakterem. Najlepiej łączyć ze sobą biel, czerń i pomarańcz. Ten zestaw musi się udać.

Czerwony nie tak dawno temu zarezerwowany bardziej dla miejsc o innym przeznaczeniu niż mieszkalny. Jednak z czasem coraz więcej osób zaczęło wprowadzać ten kolor w swoich wnętrzach. Pierwotnie były to dodatki, następnie niewielka ściana, by w końcu przekonać się do tej barwy i pomalować cały pokój. Na pewno kolory ścian utrzymane w czerwieni są sferą sypialni. Nic tak nie budzi rankiem jak intensywna czerwień. Kolor ten budzi do działania. Jest tak widoczny, że jest dominujący. Symbolika czerwieni to miłość i ciepło, dlatego doskonale nadaje się dla ludzi pozbawionych tych odczuć. W czerwonej sypialni znakomicie będą czuły się osoby przemęczone a także pozbawione chęci walki, jednakże stanowczo odradza się malowanie ścian na ten kolor, jeśli mamy styczność z z agresją i dużym stresem.

Innym kolorem, który odnosi triumfy w naszych apartamentach jest kolor fioletowy. Paleta jego odcieni jest bardzo obszerna, zaczynamy na bardzo delikatnym wrzosowych, a kończymy na intensywnej śliwce. Tutaj odnajdą się osoby lubiące niestandardowe zestawienia, ponieważ barwy te pasują do prawie każdego koloru. Idealnie łączy się z różnymi odcieniami bieli, szarości jak i brązu. Kolory ścian w tonacji fioletowej znakomicie sprawdzą się u osób kłótliwych, gdyż barwa ta posiada magiczną moc uspokajania.

W palecie barw każdego wytwórcy farb ściennych znajdziemy setki, jak nie tysiące kolorów. Jednakże najwięcej z nich tworzą właśnie grupy kolorystyczne, których bazą jest ten sam pigment. Przybliżone tutaj odcienie znajdują zastosowanie jako kolory ścian zdecydowane. Ponieważ w naszym społeczeństwie szerzy się przekonanie, że bezpieczne są ściany białe i brązowe. Oczywiście jest tutaj wiele prawdy, jednakże warto wprowadzić odżywczy akcent, gdyż nawet kilka mkw powierzchni w żywym odcieniu, spowoduje, iż całe mieszkanie zyska na wyglądzie.