0

Małe zmiany to wielkie zmiany – wyposażenie wnętrz małymi krokami

Standardowe wyposażenie wnętrz w niedawnej przeszłości składało się z kompletu tapczan plus dwa fotele, ławy i meblościanki. Szczęśliwie czasy te odeszły do lamusa i aranżując swoje wnętrza ogranicza nas jedynie wyobraźnia i finanse. Z dostępnych na rynku materiałów jesteśmy w stanie stworzyć pomieszczenie o jakim tylko marzymy. Wystarczy odpowiedni lokal projekt i praca. Im bardziej jesteśmy zdecydowani na konkretny styl, mamy stworzony projekt, którego nie zechcemy zmienić w chwili chociaż zerknięcia na inne inspirujące wnętrze, z pewnością powiedzieć o sobie, że jesteśmy szczęściarzami.
Wyposażenie wnętrz to jeden z kluczowych i nie zaprzeczajmy trudniejszych etapów wykańczania domu. Ogrom inspiracji jakienas otaczają z każdej strony, przeważnie sprawia, że tak naprawdę trudno jest się zdecydować w którą stronę zmierzać.

Najczęściej w tych przypadkach spotykamy się z neutralnym dekorowaniem. Kilka lat temu bardzo modne były odcienie natury, naturalne kolory, proste tekstylia, minimalizm w dodatkach. Wszędzie były brązy. W związku z tym prawie każde mieszkanie wygląda teraz tak samo, niczym ciastko waniliowo-czekoladowe. Na nieszczęście część osób za bardzo wzięła do siebie ten kierunek i dziś pragnie zmiany.

Jak w tym przypadku spowodować modyfikację bez dużego nakładu kosztów? Wystarczy zaprosić kolory. Brązy są neutralne, ale w dominującej ilości smutne. Na szczęście do tych barw doskonale sprawdzają się akcesoria w postaci soczystych kolorów. Czy będzie to zielony, chabrowy czy śliwkowy i tak będzie prezentowało się lepiej.

Wyposażenie wnętrz niekoniecznie musi wiązać się ze sporymi nakładami materialnymi. Jedne z tańszych elementów wprowadzających kolor do naszych wnętrz to różne tekstylia. Może jest to banalne, jednak wzorzyste zasłonki, poduszki czy narzuta mogą zdziałać cuda. Jeśli boimy się modyfikacji, możemy wprowadzać je stopniowo. Najpierw rzućmy kilka poduszek, jak już się do nich przyzwyczaimy możemy zmienić zasłony. Kolejnym etapem może być plakat, dywan czy zmiana ustawienia mebli. Takie małe modyfikacje zazwyczaj estetycznie odmieniają wnętrze, którego dekoratorzy po pewnym czasie gotowi są na większe zmiany.