0

Dla kogo polecane są meble skandynawskie?

Meble skandynawskie to obecnie bardzo modny trend, na który decydują się miłośnicy jasnej przestrzeni, porządku i prostoty. Idealnie nadają się do każdego pomieszczenia w domu, optycznie powiększając jego przestrzeń, wprowadzając ład i harmonię. Polecane są więc każdemu, kto oprócz tych cech, ceni także minimalizm w dodatkach i przytulny klimat. Styl skandynawski powstał bowiem w odpowiedzi na potrzebę ciepła w mroźnym klimacie krajów północy i pod tym kątem stworzył również niezbędne dodatki.

Meble skandynawskie w nowoczesnym domu

Jeśli cenisz nowoczesność, niebanalny design i minimalizm, styl skandynawski będzie idealnym wyborem. Zyskujesz przy tym pewność, że twój dom będzie modnie urządzony jeszcze przez wiele lat, ponieważ prostota mebli skandynawskich stwarza wiele możliwości aranżacyjnych. Możemy tutaj dać pole do popisu wyobraźni w wyborze dodatków, które pełnią ogromną rolę w charakterze wnętrza. Jednak jeśli chcemy zachować spójność między meblami skandynawskimi a dodatkami, to powinniśmy wybrać opcje przygotowane przez dekoratorów wnętrz. Należą do nich ciepłe koce, dywany, poduszki i narzuty na kanapie czy zasłony. Wszystkie powinny posiadać jasne i stonowane barwy, na przykład żółte pomarańczowe czy białe. Inną opcją jest modny kontrast bieli i czerni, który nadaje wnętrzu indywidualności (wiele pomysłów i inspiracji wykorzystania mebli skandynawskich zobaczysz na http://takemehome.pl/).

Obecnie nowoczesność w aranżacji wnętrz, zakłada prostotę i minimalizm, co jednak nie oznacza nudy. Można śmiało łączyć nowe meble ze starymi, które czasami wystarczy tylko odświeżyć lub przemalować. Można więc wykazać się pomysłowością i stworzyć oryginalne wnętrze, które zachęca do zatrzymania się w nim na dłużej.

Naturalne piękno mebli skandynawskich

Stworzenie ciepłego i dającego możliwość odpoczynku wnętrza to niełatwe zadanie. Łatwo zagubić się w różnorodnych propozycjach aranżacji wnętrz salonów meblowych. Dlatego warto dokładnie przemyśleć w jakim wnętrzu czujemy się najlepiej i nie ulegając chwilowemu impulsowi wybrać najlepsze dla nas meble.

Warto przed zakupem zapoznać się z zasadami rządzącymi w stylu skandynawskim, aby wybrane meble i dodatki tworzyły harmonijną całość. Ten styl podbił serca projektantów wnętrz już wiele lat temu i wszystko wskazuje na to, że moda na niego będzie jeszcze długo trwać w najlepsze. Co jest tajemnicą mebli skandynawskich? To przede wszystkim ich nawiązanie do natury. Jest to ponadczasowa inspiracja, która zachwyca ciepłem i spokojem. Zastosowane barwy są jasne i stonowane, króluje biel i kolor jasnego surowego drewna. Połączone razem stanowią idealny duet, który wystarczy już tylko wzbogacić odpowiednimi dodatkami.

Dzięki stylowi skandynawskiemu nastąpił triumfalny powrót białych ścian, dzięki którym pokój jest jasny, czysty i optycznie powiększony. Dlatego meble skandynawskie to idealny wybór dla miłośników natury, subtelnego piękna i ciepła.